Psychologia kliniczna forum, artykuły, zagadnienia, zastosowanie, ciekawostki, wykłady, psychiatria, psychopatologia

O psychologii klinicznej i innych zagadnieniach psychologicznych.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-11-07 17:47:53

pkl

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 37
Punktów :   

U osób z zaburzeniami psychicznymi

Ludzie zdrowi w różnych sytuacjach różne atrybucje wykorzystują, a ludzie chorzy sztywno jednej się trzymają.

Zdarzenia długoterminowe – to przekonania, wierzenia często irracjonalne, wpojone przez rodzinę i społeczeństwo
Np. rozumienie agresji – przekonanie o tym co powinno się robić tzw tyrania powinności, jest jedną z głównych przyczyn depresji.

Przykłady irracjonalnych wrażeń mogących prowadzić do zaburzeń psychicznych.
1. Wszyscy powinni mnie lubić.
2. Wszystko powinno mi się udawać.
3. To co zdarzyło się w przeszłości jest najważniejszym wyznacznikiem tego co jest teraz i tego co będzie. Zmiana myślenia może spowodować poszerzenie uczuć działań.
4. Nie mam wpływu na to co się dzieje.

U osób z zaburzeniami psychicznymi najczęściej są atrybucje negatywne dotyczące własnej osoby i innych. Utrwalony jest także sposób dokonywania atrybucji, ocen i oczekiwań. Trwałe są irracjonalne wierzenia. Zmiana tych stałych sposobów myślenia prowadzi do usunięcia objawów patologicznych

Podejście eklektywne (mieszane, łączące różne wcześniejsze podejścia)
Polega ono na ocenie różnych wymiarów ludzkiego życia psychicznego i fizycznego.
1. Zachowanie i relacje interpersonalne – jeśli tu widzi się problemy to stosuje się terapię
Metody behawioralne•
Treningi asertywności (wyrażać swoje potrzeby bez lęku)•
2. Emocje, wyobrażenia i myśli – jeśli tu są problemy to metody terapii
Poznawczej•
psychoanalitycznej•
3. Objawy zaburzeń fizycznych
Leczenie farmakologiczne•
Odpowiednia dieta, gimnastyka, sport, nauka relaksu, oddychania•

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.metin2cheaty.pun.pl www.managerzuzlowy2010.pun.pl www.dbrpgworld.pun.pl www.galactikgoal.pun.pl www.whatsup.pun.pl