Psychologia kliniczna forum, artykuły, zagadnienia, zastosowanie, ciekawostki, wykłady, psychiatria, psychopatologia

O psychologii klinicznej i innych zagadnieniach psychologicznych.


#1 2012-04-12 12:33:22

pkl

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 37
Punktów :   

10 kroków w celu zmniejszenia ryzyka samobójstwa

10 kroków w celu zmniejszenia ryzyka
            Ryzyko samobójstwa klienta tworzy specjalny zestaw obowiązków. Tematy podkreślił całej tej książce zyskują znaczenie wyjątkowe: Awaria terapeuty do podjęcia niezbędnych kroków może dosłownie być śmiertelne dla klienta. Następujące kroki, które rozszerzają lub uzupełnienia niniejszej książki tematów, mogą być pomocne w identyfikacji i radzenia sobie z przypadkiem, że klient może być narażeni na ryzyko samobójstwa.
1. Zbadania wszystkich klientów dla zagrożenie samobójstwem podczas pierwszego kontaktu i pozostają wyczuleni na ten problem w całej terapii.
Nawet klienci, którzy są poważnie myślące o odebranie sobie życia nie może stanowić klasyczny obraz depresji pobudzone lub otwarcie całą stanowczością, że jest stereotypowo (a czasem fałszywie) przedstawiane jako cechę samobójczego osoby. Niektórzy klienci samobójcze wydają, podczas pierwszych sesji, spokojnych, w składzie, a zajmują się pozornie drobny problem prezentacji. Klienci, którzy nie są samobójcze podczas pierwszych sesji i którzy szukali terapii dla problemu stosunkowo niewielkie może, w trakcie terapii, stają się samobójcze. Wzrost zagrożenie samobójstwem może być spowodowane zdarzeniami zewnętrznymi, takimi jak utrata pracy lub kogoś bliskiego lub wewnętrznych zdarzeń, takich jak uchylenia psychologiczne mechanizmy obronne lub pojawienia się choroby Alzheimera. Co istotne jest ocena klienta samobójczych potencjału w odpowiednich odstępach czasu. W niektórych przypadkach, kompleksowe badania psychologiczne lub użycie znormalizowanych skal opracowanych ocenić zagrożenie samobójstwem mogą być przydatne (patrz, na przykład, Beck, Resnick & Lettieri, 1974; Butcher, Graham, Williams i Ben-Porath, 1990; Lettieri, 1982 ; Neuringer, 1974; Nugent, 2006; Schulyer, 1974; Weisman & Worden, 1972). Zakres i Knott (1997) oceniano 20 oceny instrumentów samobójstwo prawdziwości i rzetelności. Na podstawie ich analizy, to zaleca się 3 najbardziej: Skala Becka dla serii myśli samobójcze samobójcze, Linehan powody, dla Inwentarza żywego i Cole'a samodzielnie zarządzane adaptacja zorganizowany wywiad Linehan Nazywa się samobójczy Kwestionariusz Zachowania.

2. Praca z klientem samobójczych zorganizować środowisko, które nie oferują łatwy dostęp do instrumentów klient może użyć do popełnienia samobójstwa.
Suicidal Klienci, którzy nabyli lub skupia się na konkretnym pistoletu lub broni innej może wyrazić zgodę na umieszczenie broni w których nie będzie miał do niej dostęp dopiero kryzys lub okres największego ryzyka jest skończona. Suicidal klienci, którzy są aktualnie przyjmujących leki psychotropowe lub inny może być planowanie przedawkowania. Wykorzystanie materiałów określonych przez i psychicznymi wiąże się pracowników służby zdrowia może mieć wielkie znaczenie symboliczne dla klienta. Zorganizować, że klient nie ma dostępu do wystarczającej ilości leku do przeprowadzenia samobójczego planu.
3. Praca z klientem w celu stworzenia aktywnie wspierającego środowiska.
W jakim stopniu może rodzina, przyjaciele, a także inne zasoby, takie jak agencje społeczności i grup lub terapii rodzinnej pomóc samobójczą osobę przez kryzys?
4. Nie negując lub zmniejszenia klienta problemy i chcieli umrzeć, także rozpoznawać i współpracować z klientem mocnych i (choć przejściowo słaby) chęć do życia.

5. Dokładamy wszelkich starań, aby komunikować się i usprawiedliwiać realistycznej nadziei.
Omówić praktyczne podejście do klienta problemów.
6. Poznaj wszelkie fantazje klient mógł dotyczące samobójstwa.
Nowa ocena nierealistyczne przekonania o tym, co samobójstwo będzie i nie będzie realizować może być ważnym krokiem dla klientów starających się pozostać przy życiu.
7. Upewnij się, że komunikacja jest jasne i oceny prawdopodobnego wpływu żadnej interwencji.
Niejednoznaczne lub mylące komunikaty są mało prawdopodobne, aby być pomocnym i może powodować znaczne szkody. Literatura dokumentuje zagrożeń związanych z wykorzystaniem takich technik jak paradoksalnej zamiaru z samobójczymi klientów. Nawet w dobrej wierze i najwyraźniej jasne komunikaty mogą iść na opak w stresie kryzysu. Beck (. 1967, str. 53) stanowi przykład: "Jedna kobieta, która była przekonana o swoim psychoterapeutą, że jej dzieci jej potrzebuje, mimo, że wierzy się bezwartościowe, postanowił je zabić, a także siebie do" oszczędzić im agonię rośnie się bez matki. " Ona następnie następuje poprzez jej planu. "

8. Rozważając hospitalizacji jako opcja, odkrywać wady w jak świadczeń, prawdopodobne długoterminowych oraz bezpośrednie skutki tej interwencji.
Norman Farberow (Patrz Colt, 1983, str. 58), współzałożyciel i były współ-reżyser i dyrektor badań w Suicide Prevention Center w Los Angeles, ostrzega: "Mamy tendencję do myślenia mamy rozwiązać problem coraz osobę w szpitalu, ale psychiatrycznym szpitale mają wskaźnik samobójstw ponad 35 procent większe niż w społeczeństwie. "
9. Bądź wrażliwy na negatywne reakcje klienta zachowań.
Alan Stone, profesor psychiatrii i prawo na Harvardzie, był pionierem w potwierdzeniu w jaki sposób niektóre zbyt zmęczony terapeuci mogą reagować z nienawiści nudę, złość, a nawet do niektórych samobójczych klientów. James Chu (cytowany przez Colt, 1983, s. 56.), psychiatra za Codman Domu w Szpitalu McClean, komentuje: ". Kiedy masz do czynienia z samobójczą dnia ludzie po dniu, po prostu dostać zwykły zmęczony dostać się do punkt z uczuciem "Dobrze, skończyć z". Możliwość przeniesienia zmęczenia, znudzenia, jak i negatywne jest tak wielka, że ​​musimy pozostawać stale wyczulony na sygnały, że zaczynamy się przeżyć. " Colt zauważa, że ​​"represje Maltsberger i Buie terapeutów dyskusji o takich uczuć. Terapeuta może spojrzeć często na zegarek, senność lub marzenie-lub racjonalizacja skierowanie, przedwczesny wypowiedzenia lub hospitalizacja tylko pozbyć się pacjenta. (Wiele badań zostały szczegółowo niezamierzone odejście od samobójczych pacjentów; w 1967 roku przeglądu 32 samobójstw ... Bloom znaleziony) Czasem, frustracji, terapeuta wyda ultimatum Maltsberger "każdy ... zostało poprzedzone odrzucając zachowania przez terapeutę. '. przypomina, kto, traktując przewlekłe nadgarstek-cutter, po prostu nie mógł znieść, a na końcu powiedziała: "Jeśli nie przestaniesz, że będę przerywać leczenia. Pacjent zrobił to ponownie. Zatrzymała leczenia, a pacjent zabiła "(1983, s. 57).
10. Być może najważniejsze, komunikować opiekuńczego.
Terapeuci różnią się w sposób próbują wyrazić tę troskę. Terapeuta (. Cytowane przez Colt, 1983, str. 60) wspomina wpływowego wydarzenia na początku swojej kariery: ". Miałem slaskie mój pierwszy rok w szpitalu Trzymała się do cięcia taśm-z szkła, drutu, wszystko może załatwić jej ręce. Nikt nie mógł jej powstrzymać. Pielęgniarki były coraz bardzo zły .... nie wiem co robić, ale był już bardzo zdenerwowany. Więc poszedłem do dyrektora, a w moim najlepszy sposób Harvard Medical Szkoły rozpoczęła się w bardzo intelektualny sposób na opisanie sprawy. Ku mojemu przerażeniu, nie mogłam iść dalej, a ja zaczęłam płakać. nie mogłem przestać. Powiedział: "Myślę, że jeśli wykazał pacjenta, co pokazał mi, Myślę, że wiesz, że zależało. " Tak też zrobiłem. Powiedziałem jej, że dbał, i że to przykre dla mnie. Zatrzymała się. To ważna lekcja ". Wizyty domowe, długie i częste sesje, terapeuta jest późno w nocy poszukiwanie zbiegłego klienta, a inne specjalne środki wspomniane wcześniej sposoby niektórzy terapeuci znaleźli przydatne przekażą tę troskę, choć takie podejście oczywiście nie pasują do wszystkich terapeutów, wszystkie klientów lub wszystkie teoretyczne orientacji. Jednym z najbardziej fundamentalnych aspektów tego komunikatu troski jest terapeuty gotowość do słuchania, poważnie potraktować to, co klient ma do powiedzenia. Farberow (. 1985, s. C9) stawia go dobrze: "Jeśli człowiek jest naprawdę stara się komunikować, jak nieszczęśliwy jest on, lub jego szczególne problemy, to można uznać, że jedna z najważniejszych rzeczy jest w stanie usłyszeć jego przesłanie . że chcesz powiedzieć "Tak, słyszę cię. Tak, uznaję, że jest to naprawdę trudna sytuacja. będę zadowolony słuchać. Jeśli nie mogę nic zrobić, wtedy znajdziemy kogoś, kto może ".

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pentagon.pun.pl www.bbmtm.pun.pl www.quitraging.pun.pl www.998straz112.pun.pl www.tajemniczy-swiat.pun.pl