Psychologia kliniczna forum, artykuły, zagadnienia, zastosowanie, ciekawostki, wykłady, psychiatria, psychopatologia

O psychologii klinicznej i innych zagadnieniach psychologicznych.


#1 2012-04-12 12:30:35

pkl

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-31
Posty: 37
Punktów :   

Ryzyko samobójstwa - Trudne Scenariusze i pytania

Trudne Scenariusze i pytania
Zostałeś pracy z klientem umiarkowanie depresji przez 4 miesiące. Czujesz, że masz dobry kontakt ale plan leczenia nie wydaje się robić wiele dobrego. Pomiędzy sesjami można sprawdzić swoją automatyczną sekretarkę i znaleźć ten komunikat od klienta: "Chcę podziękować za stara mi pomóc, ale teraz zdaję sobie sprawę, że nic nie zrobi mi nic dobrego nie będę widzieć, lub ktokolwiek inny w historii. ponownie. ja wychodziłem z domu i nie będzie powrotu. I nie zostawił żadnych notatek, bo naprawdę nie ma nic do powiedzenia. Jeszcze raz dziękuję za próbę pomocy. Do widzenia. " Kolejny klient planowane jest do zobaczenia w 2 minuty i masz klientów na następne 4 godziny.
***
1. Jakie uczucia masz doświadczenie?
2. Co chcesz zrobić?
3. Jakie są opcje?
4. Co sądzisz byś zrobił?
5. Jeśli są rzeczy, które chcesz zrobić, ale nie zrobić, dlaczego odrzucają te opcje?
6. Co pan sądzi, że etyczne i prawne zobowiązania są?
7. Czy są jakieś sprzeczności pomiędzy swoich prawnych obowiązków i ograniczeń i co Twoim zdaniem jest etyczne?
8. Do jakiego stopnia uważasz, że edukacja i szkolenia przygotowaliśmy radzić sobie z tą sytuacją?
*****
Zostałeś pracy z klientem w ramach zarządzanej opieki. Uważasz, że klient jest w znacznym ryzykiem samobójstwa. Recenzent przypadek nie zgadza i, zauważając, że zatwierdzony liczba sesji zostały dostarczone, spadki, mimo swoich trwałych protestach, do zatwierdzenia wszelkie dodatkowe sesje.
***
1. Jak się czujesz?
2. Jakie są opcje?
3. Co sądzisz swoich zobowiązań prawnych do klienta są?
4. Co uważasz, że Twoje etyczne obowiązki do klienta są?
5. Co byś zrobił?
*****
Zostałeś zapewnienie terapii rodzinnej do matki i ojca oraz ich 3 młodzieży w wieku do 4 sesji. Po czwartej sesji, można zauważyć, że jeden z nastolatków zostawił notatkę na biurku. Oto co nota mówi:.. "Mój ojciec molestował mnie przez ostatnie 2 lata On groził, że zabije matkę i mnie, jeśli ktoś dowiaduje się, nie mogłem wziąć, jeśli powiedzą komukolwiek innemu Jeśli tak, ja. znajdzie sposób, aby zabić. " Twój kliniczna, na podstawie czego się nauczyli podczas ciągu 4 sesji jest to, że młodzież jest bardzo prawdopodobne, aby popełnić samobójstwo w tych okolicznościach.
***
1. Jak się czujesz?
2. Bardziej szczegółowo, jakie są twoje odczucia klienta, który opuścił to notatka? Jakie są twoje odczucia na temat ojca? Jakie są twoje odczucia o matce? Jakie są twoje odczucia na temat pozostałych 2 nastolatków?
3. Co uważasz, że Twoje zobowiązania prawne są?
4. Co pan sądzi, że etyczne obowiązki są?
5. Co, jeśli w ogóle, konfliktów nie wystąpić? Jak go o rozważenia i podjęcia decyzji co zrobić z tych konfliktów?
6. Co uważasz, że będziesz robić?
*****
Klient byłeś widząc w leczeniu ambulatoryjnym przez 2 lata nie pojawi się na spotkanie. Klient został wciśnięty, a ostatnio wystąpiły pewne osobiste i zawodowe rozczarowań ale ryzyko samobójstwa jak już ocenione pozostał na bardzo niskim poziomie. Dzwonisz klienta w domu, aby zobaczyć, czy osoba zapomniała o spotkanie lub jeśli jest już mix-up w planowaniu. Dotrzesz do członka rodziny, który mówi, że klient popełnił samobójstwo.
***
1. Co czujesz?
2. Czy są jakieś uczucia, które są trudne do zidentyfikowania lub wyrazić słowami?
3. Jakie są sposoby uważasz?
4. Mogę poinformować członka rodziny, że byłeś osoby terapeuta? Dlaczego lub dlaczego nie?
5. Co, jeśli cokolwiek, czy wolontariusz do powiedzieć rodzinie?
6. Czy wziąć udział w pogrzebie? Dlaczego lub dlaczego nie? Czy wysłać kwiaty? Dlaczego lub dlaczego nie?
7. Jeżeli członek rodziny mówi, że samobójstwo musi być twoja wina, to co czujesz? Co byś zrobił?
8. Czy możesz powiedzieć któryś z twoich znajomych lub współpracowników? Dlaczego? Co dotyczy, jeśli w ogóle, masz?
9. Czy notatki przypadków i dokumentacja pokazać swój brak oceny dokładnie klienta zagrożenie samobójstwem? Dlaczego lub dlaczego nie? Czy masz jakieś obawy związane z dokumentacją?

*****

Zostałeś omawiania nowego pacjenta HMO, którego widziałem na 3 ambulatoryjnych sesji, zarówno z przełożonym klinicznej oraz szef służb ambulatoryjnych. Szef służb jest przekonana, że ​​klient jest w znacznym ryzykiem samobójstwa, ale kliniczne kierownik wierzy tak jak silnie, że nie istnieje realne ryzyko. Zostaniesz złapany w środku, starając się stworzyć plan leczenia, które ma sens w świetle sprzecznych poglądów z 2 osób, do których możesz zgłosić. Pewnego ranka po przyjeździe w pracy i są informowani, że kliniczne kierownik popełnił samobójstwo.
***
1. Co czujesz?
2. Czy są jakieś uczucia, które są szczególnie trudne do zidentyfikowania, przyznają, lub wyrazić?
3. Jak, jeśli w ogóle, czy wierzysz, że może to wpływać na pracę z jednym z Twoich pacjentów?
4. Załóżmy, że na pierwszej sesji można uzyskać klient to pisemną zgodę dla prac, które będą omawiane z tego konkretnego przełożonego klinicznej który był counter-podpisując klienta notatki wykresu. Co, jeśli cokolwiek, mogę poinformować klienta o superwizora samobójstwa lub fakt, że kliniczne Prace te zostaną teraz omówione z nowym przełożonym?
5. W jakim stopniu twoje absolwent szkoleń i staży skierowana kwestii własnej klinicznej myślami samobójczymi, impulsów lub zachowania?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.masbleach.pun.pl www.wild-west.pun.pl www.wymiar-bakugan.pun.pl www.nocmrokuparanormalnego.pun.pl www.grupaindygo.pun.pl